تامین و فروش لول سوئیچ خازنی

سوئیچ سطح خازنی اندرس هاوزر

اصل اندازه گیری سطح خازنی مبتنی بر تغییر ظرفیت است. یک الکترود عایق شده به عنوان یک صفحه خازن عمل می کند و دیواره مخزن (یا الکترود مرجع در یک کشتی غیر فلزی) مانند صفحه دیگر عمل می کند. ظرفیت آن به میزان سیال بستگی دارد. یک مخزن خالی از ظرفیت کمتری برخوردار است در حالی که یک مخزن پر شده دارای ظرفیت بیشتری است.

سطح سنج خازنی

یک خازن ساده از دو صفحه الکترود تشکیل شده که با ضخامت کمی عایق مانند جامد ، مایع ، گاز یا خلاء جدا شده اند. به این عایق نیز دی الکتریک گفته می شود.

اندازه گیری با استفاده از سیگنال RF بین پروب رسانا و دیواره مخزن انجام می شود. سیگنال RF منجر به جریان بسیار کمی از طریق مواد فرآیند دی الکتریک در مخزن از کاوشگر به دیواره رگ می شود. هنگامی که سطح مخزن افت می کند ، ثابت دی الکتریک افت می کند و باعث افت خواندن خازن و افت یک دقیقه جریان در جریان می شود.

مزایای اندازه گیری لول سوئیچ خازنی:

 • نسبتا ارزان
 • همه کاره
 • قابل اعتماد
 • به حداقل نگهداری نیاز دارد
 • بدون قطعات متحرک است
 • نصب آسان و به راحتی می تواند برای اندازه های مختلف عروق سازگار شود
 • دامنه مناسب برای اندازه گیری ، از چند سانتی متر تا حدود 100 متر
 • ناهموار
 • ساده برای استفاده
 • پاک شوندگی راحت
 • می تواند برای کاربردهای درجه حرارت و فشار بالا طراحی شود.

از لول سوئیچ خازنی برای اندازه گیری سطح استفاده می شود:

 • مایعات
 • مواد جامد و گرانول
 • فلزات مایع در دمای بسیار بالا
 • گازهای مایع در دمای بسیار پایین
 • مواد خورنده ای مانند اسید هیدروفلوئوریک
 • فرآیندهای صنعتی با فشار بسیار بالا

یک پروب میله ای ساده و مقرون به صرفه برای تشخیص سطح نقطه در مواد جامد است ، به خصوص برای برنامه های مربوط به رسانه های تهاجمی و ساخت سنگین مناسب است. برای تشخیص سطح نقطه از مواد جامد فله ، به عنوان مثال محصولات دانه ای ، آرد ، پودر شیر ، خوراک دام ، سیمان ، گچ ، طراحی شده است.

ویژگی های لول سوئیچ خازنی اندرس هاوزر 

 • نصب و راه اندازی ساده و بدون کالیبراسیون
 • ایمنی و قابلیت اطمینان بالا در اثر جبران فعال سازندگی
 • برای تشخیص سطح نقطه از مواد جامد فله ، با اندازه دانه حداکثر. 30 میلی متر و ثابت دی الکتریک εr ≥ 1.6.
 • کاربردهای معمولی: محصولات غلات ، آرد ، پودر شیر ، خوراک دام ، سیمان ، گچ .
 • دما: -40 تا + 80 ° C (-40 تا + 176 ° F)
 • فشار: -1 تا + 25bar (-14.5 تا + 360psi)
 • طول سنسور: 140 میلی متر (5.51 “)
 • گواهینامه های بین المللی حفاظت از انفجار ، پیشگیری از سرریز

 

لول سوئیچ خازنی

 

لول سوئیچهای خازني برای کنترل سطح و جامدات پودری مورد استفاده قرار میگیرند . مکانیزم کنترلرهای لول سوئیچ به این صورت است که مواد پودری جامد به آن سطح میرسد به علت تماس مستقيم مواد با مخزن و لول سوئیچ  با استفاده از تغييرظرفيت خازن اقدام به توليد يك سيگنال الكتريكي مي كند.

 

این محصول در برند هایی مانند EMA، ENDRESS ، VEGA ،  ROUSEMOUNT  ، SIEMENS تولید می شوند.

 

تهیه وتامین وفروش لول سوئیچ خازنی

مواردی که در اتخاب لولسوئیچ خازنی باید در نظر گرفت :

1-دمای سیال

2-نوع سیال

3-فشار داخل مخزن

4-متریاللول سوئیچ

5-تعداد کنتاکت های open,glose

6-نوع تغذیه DC یا AC

 

 

لول سوئیچ خازنی

لول سوئیچ خازنی

قیمت لول سوئیچ خازنی

در این نوع از سوییچ از عملکرد یک خازن جهت تشخیص سطح مشخصی از مخزن استفاده می شود.

در این حالت یکی از پروب های خازن نقش زمین ) Ground) را ایفا می کند و پروب دیگر که نقش دتکتور را بازی می کند.

سیال داخل مخزن به عنوان دی الکتریک در نظر گرفته می شود.

در نتیجه از آنجایی که در اثر تغییرات سطح، ظرفیت خازن نیز متغیر خواهد شد، رسیدن به ظرفیت خازنی مشخصی به عنوان نقطه آلارم خواهد بود.

خرید لول سوئیچ خازنی

نمونه هایی از این تجهیزات قادر به تشخیص چندین سطوح ( 2 یا 3 ) نیز می باشند.

به عبارت بهتر به کمک چندین پروب خازن موجود در این تجهیزات امکان تشخیص دادن نقاط خاص سطح امکان پذیر خواهد شد.

این تجهیزات در گستره زیادی از فشار و دما عملکرد دارند. معمولا در فشارهای حدود 100 بار و تا دمای 200 درجه امکان عملکرد دارند.

فروش لول سوئیچ خازنی

زمان پاسخ بسیار کم از دیگر ویژگی های این تجهیز است. ضمن اینکه برای سیالاتی که پودری شکل نیز هستند کارآیی دارد.

این تجهیز بسته به نوع کاربری و سطح قابل تشخیص می تواند بالای مخزن یا روی دیواره نصب گردد.

جهت اتصال به بدنه مخزن از اتصال های پیچی ½1” و 2 و فلنج 2 استفاده می گردد.


Capacitance Level Switch– لول سوئیچ خازنی

لول سنج خازنی چیست؟

لول سنج خازنی در واقع یکی از روش های اندازه گیری سطح سیالات با خاصیت خازنی می باشد،می دانیم كه مواد مختلف دارای ثابتهای دی الكتریك متفاوتی می باشند. خازنی را در نظر بگیرید كه ماده دی الكتریك آن از دو بخش هوا و مایع تشكیل شده باشد، با افزایش مقدار مایع، ضریب دی الكتریك كلی خازن تغییر می كند. از این خاصیت می توان برای اندازه گیری ارتفاعو سطح سیالاتاستفاده نمود .

لول سنج خازنی در واقع یکی از روش های اندازه گیری سطح سیالات با خاصیت خازنی می باشد،می دانیم كه مواد مختلف دارای ثابتهای دی الكتریك متفاوتی می باشند. خازنی را در نظر بگیرید كه ماده دی الكتریك آن از دو بخش هوا و مایع تشكیل شده باشد، با افزایش مقدار مایع، ضریب دی الكتریك كلی خازن تغییر می كند. از این خاصیت می توان برای اندازه گیری ارتفاعو سطح سیالاتاستفاده نمود .

لول سنج خازنی چگونه عمل میکند؟

در سنسورهای ارتفاع خازنی، یكی از صفحات خازن، الكترودی است كه وارد تانك می شود و صفحه دوم میتواند یك الكترود دیگر و یا دیواره فلزی تانك باشد . الكترود دوم یا دیواره تانك به پتانسیل زمین وصل شده و الكترود مرجع نامیده می شود. با بالا رفتن ارتفاع مایع در مخزن، ثابت دی الكتریك افزایش یافته و در نتیجه با اندازه گیری آن، میزان ارتفاع مایع در مخزن محاسبه می شود.

کاربرد لول سنج خازنی

همچنین در تانكهای مخروطی و یا تانكهای كروی حتی اگر تانك از فلز ساخته شده باشد، به دلیل اینكه فاصله بین دیواره تانك و الكترود در طول این خازن ثابت نمی ماند و درنتیجه نتیجه خطی نخواهد شد، یك مرجع موازی با الكترود لازم است . همچنین در سیالاتی كه دارای ثابت دی الكتریك كم هستند، نیز باید از الكترود مرجع استفاده كرد، زیرا این مرجع به الكترود نزدیكتر است و تغییر ظرفیت بر واحد طول در مقایسه با حالتی كه دیواره تانك، مرجع می باشد، بیشتر خواهد بود . معمولاً در مواردی كه نیاز به الكترود دوم می باشد، از الكترودهای هم مركز به شكل استوان های، در این سیستم ها استفاده میشوند.

مزایای لول سنج های خازنی

 • قابلیت اطمینان بالا
 • هزینه های نگهداری پایین
 • تغییرات كم ثابت دی الكتریك تحت تاثیر عواملی چون دما، چگالی و ویسكوزیته
 • مناسب برای سیالاتدوغابی
 • مناسب برای سیالات جامدات پودری وگرانولی
 • قابلیت کالیبره در خارج از مخزن و قبل نصب
 • قیمت پایین

 

لول سوئیچ خازنی وگا  بهترین و مقرون بصرفه ترین جایگزین وگا  :

لول سوئیچ خازنی(سطح سنج خازنی-لول سنج خازنی-ارتفاع سنج خازنی)پاد از تجهیزات ابزار دقیق مقرون بصرفه می باشد که جهت تشخیص وکنترل نقاط سطح یا ارتفاع ،در مواد جامد و مخصوصا جامدات (پودری-گرانولها)درسیلوها ومخازن کاربرد دارند.

کاربرد :

لول سوئیچ های خازنی درصنایع سیمان،گچ،آرد و گندم،پودر شیر،مواد دارویی پودری،خوراک دام ،شیشه و درصنایع غذایی و رنگ کاربرد وسیعی دارند

لول سوئیچ یا سوئیچ سطح یا کنترل کننده سطح

فروش انواعلول سوئیچ یا سوئیچ سطح

لول سوئیچ یا سوئیچ سطح تجهیزی است که ارتفاع و سطح سیالات و مایعاتی که درون مخازن قرار دارند را اندازه گیری می کنند. لول سوئیچ ها نسبت به تغییرات ارتفاع سیالات و جامدات عکس العمل نشان می دهند و سطوح مخازن را کنترل می کنند. مکانیزم اصلی لول سوئیچ، تعیین مقدار مواد، تنظیم و کنترل قطع و وصل خروجی در ست پوینت می باشد. سوئیچ های سطح از پر کاربرد ترین سنسورها در صنعت محسوب می شوند و در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، دارویی و غیره کاربرد گسترده ای دارند.

انواع لول سوئیچ

انواع کنترل کننده سطح در صنعت به شرح زیر می باشند:

 • لول سوئیچ خازنی
 • لول سوئیچ القایی
 • لول سوئیچ دیافراگمی
 • لول سوئیچ دیسپلیسری یا جابجایی
 • لول سوئیچ شناوری یا فلوتری
 • لول سوئیچ نوری
 • لول سوئیچ پره ای
 • لول سوئیچ ارتعاشی یا دیاپازونی یا فورک

 

لول سوئیچ

لول سوئیچ

انواع لول سوئیچ   Level Switch

لول سوئیچ   Level Switch جهت کنترل سطح مایعات ، گازها و جامدات مورد استفاده قرار می گیرد . به طور خلاصه می توان گفت لول سوئیچ با توجه به تیپ و موقعیت نصب ، جهت کنترل در سطح معینی بکار برده می شود. لول سوئیچ تیپ و مدل های متنوع فراوانی دارند که می توان به نوع های ذیل اشاره نمود :

لول سوئیچ فلوتری یا شناوری

لول سوئیچ آلتراسونیک

لول سوئیچ دیاپازونی

لول سوئیچ راداری

لول سوئیچ خازنی

لول سوئیچ القایی

لول سوئیچ مبریی

لول سوئیچ لرزشی

لول سوئیچ کابلی

لول سوئیچ پره ای

و ....

همچنین از برندهای لول سوئیچ ، شرکت های ذیل را نام برد:

لول سوئیچ پاد

لول سوئیچ زیمنس

لول سوئیچ اندرس هاوزر

لول سوئیچ وگا

 

لول سوئیچ

 

گروه صنعتی پارس اُرچین دانش تولید کننده و عرضه کننده انواع لول سوئیچ در مدل های خازنی می باشد

جهت کنترل سطح مایعات و جامدات درمحفظه ها و انباراز لول سوئیچ استفاده می کنند که نوع لول سوئیچ استفاده شده بستگی به محیطی دارد که قرار است لول سوئیچ میزان سطح آن را اندازه گیری کند.لول سوئیچ ها درسه نوع کلی از نظر متریال ساخت می باشند که متریال ساخته شده از استیل،پلاستیک و تفلون می باشند که برای هر منبعی که قرار است اندازگیری شود نسبت به مواد داخل منبع لول سوئیچ مناسب انتخاب می شود.مثلا برای منبعی که باید سطح اسید اندازگیری شود از لول سوئیچ ساخته شده با جنس تفلون استفاده می شود.دیگر تفاوت لول سوئیچ ها باهم را میتوان در نوع و روش کارکرد آنها با یکدیگر طبقه بندی کرد.

لول سوئیچ ها در مدل های:لول سوئیچ مغناطیسی (لول سوئیچ آهنربایی ویالول سوئیچ گویی) ،لول سوئیچ پره ای پدالی (لول سوئیچ موتوری) ،لول سوئیچ لرزشی،لول سوئیچ خازنی و لول سوئیچ اهرمی

راهنمای عملکرد و معرفی انواع لول سوئیچ:

بطور کلی لول سوئیچ هاجهت اندازه گیری سطح و ارتفاع سیالات مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. لول سوئیچ بعنوان یک کنترل کننده سطح سیال عمل کرده و قادر به تشخیص سطح سیالات مختلف و حتی جامدات پودری است. لول سوئیچ از دو بخش اصلی تشکیل شده که یک بخش آن با سطح بالایی سیال بطور مستقیم در تماس است و بخش دیگر آن در سطح استاندارد کالیبره شده است. زمانیکه فاصله بین دو بخش لول ترانسمیتر از حد استاندارد بیشتر و یا کمتر شود، لول سوئیچ هشدار می دهد. برای درک بهتر از عملکرد لول سوئیچ می توان به عملکرد ساده شناور کولر اشاره کرد کهمقدار آب را در سطح مشخصی نگه می دارد. لول سوئیچ ها دارای انواع مختلفی از جمله لرزشی، راداری، مقاومتی، خازنی و ... هستند که بسته به نوع عملکرد در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند.با ما همراه شوید تا در ادامه این مقاله به معرفی و بررسی عملکردانواع لول سوئیچبپردازیم.

لول سوئیچ چیست؟

سنسورهای سطح مایع برای دهه ها، در بازارهای مانند مواد غذایی و نوشیدنی، صنعتی، پزشکی و داخلی، چاپ، کشاورزی، خودرو و وسایل نقلیه برای تشخیص نشت یا اندازه گیری سطح مورد استفاده قرار گرفته اند. اغلب تعجب می کنیم که چرا مشتریان یک تکنولوژی را در کنار یکدیگر انتخاب می کنند و این یک سوال معمولی است که از ما خواسته شده است.

برخی از تولید کنندگان تجهیزات نیز ممکن است در تنوع و هوشمند بودن جایگزین های سنجش سطح موجود در بازار شگفت زده شوند

سیالاتی که از لحاظ تاریخی شناخته شده است و در گذشته اندازه گیری سطح این سیالات امکان پذیر نبوده است مانند صابون حاوی حباب فوم، شیر و مواد چسبنده مانند چسب و جوهر در حال حاضر امکان پذیر است به شدت به چالش کشیده شده اند . 

  –  Level Switch لول سوئیچ

لول سوئیچ ها در صنایع به عنوان هشدار دهنده هستند تا از بالا رفتن سطح سیال در فرآیند جلوگیری کنند.
لول سوئیچ ها به طورعمده به 2نوع
Internal , external   تقسیم می شوند .

لول سوئیچ یا کنترل سطح برای کنترل سطح مخازن کاربرد دارد که معمولا از مکانیزمهای مکانیکی و ساده استفاده میکنند و بسته به نوع مواد داخل مخزن اعم از مایعات یا مواد پودری می تواند از مدلهای خازنی یا راداری استفاده نمود.

لول سوئیچ

لول سوئیچ سنسوری برای اندازه گیری سطح مایعات و جامدات درون مخزن است. این سنسورها با استفاده از یک دستگاه سوئیچ الکتریکی عمل می کنند. لول سوئیچ ها می توانند به عنوان یک دستگاه آلارم (هشدار) یا به عنوان سوئیچ کنترلی برای خاموش یا روشن کردن دیگر اجزای سیستم به کار گرفته شوند. به عنوان مثال در صورت رسیدن سطح مواد به مقداری مشخص با فرستادن سیگنال باعث روشن شدن فیدر شود. موردی که باعث منحصر بفرد بودن لول سوئیچ می شود این است که دارای خروجی متغیر بوده و می توانند به صورت الکترومکانیکی یا حالت جامدباشند؛ یا به صورت کنتاکت باز یا به صورت کنتاکت بسته باشد.

شرکت پارس اُرچین دانش تولید کننده لول سوئیچ جایگزین برندهای ویکا،وگا ، زیمنس ، اندرس هاوزر و دیگر برندها در تهران و شهرستان ها می باشد. برای خرید سوئیچ سطح و یا دریافت کاتالوگ و لیست قیمت لول سوئیچ با کارشناسان ما در پارس اُرچین دانش تماس بگیرید.

سوئیچ‌های کنترل سطح یا لول سوئیچ‌ها (Level Switch) جهت اطلاع از میزان سطح مواد و انجام اعمال کنترلی به کار می‌روند. این ابزارها در صورت رسیدن میزان لول یا سطح به مقادیر مورد نیاز، سوئیچ می‌دهند.

لول سوئیچ چیست : لول سوئیچ وسیله ای جهت اندازه گیری سطح مواد از کف مخازن تا بالای سطح آن می باشد.

از لول سوئیچ ها در سنجش ارتفاع سیالات مختلف مانند بنزین ، مخازن آب ، سیلو ها ، مایعات و جامدات در صنایع متعدد مانند : صنایع غذایی ، صنایع دارویی ، آب و فاضلاب ، نفت و گاز ، فولاد و سیمان و استفاده می گردد.

مکانیزم اصلی سوئیچ سطح در اصل تعیین مقدار مواد، تنظیم و کنترل قطع و وصل خروجی در ست پوینت یا نقطه تنظیم است، از جمله مواردی که در زمان خرید لول سوئیچها می بایست مورد توجه قرار گیرد جنس مخزن، وجود یا عدم وجود در پوش برای مخزن، میزان فشار مواد، نوع مواد به لحاظ سایش، رطوبت و یا رسانا بودن مواد است.

کاربرد لول سوئیچ

لول سوئیچ ها تقریبا در تمامی صنایع کاربرد دارند و از جمله پرمصرف ترین سنسورها حتی در صنایعی که به طور مستقیم با مایعات سر و کار ندارند هستند. صنایع پرکاربرد شامل انواع صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، تولید سیمان و مصالح، داروسازی، آزمایشگاه، صنایع دارویی، تولید مواد و مایعات مختلف، نیروگاه، تولید مواد غذایی، مواد شیمیایی، صنایع دریایی، تولید سوخت و انرژی و دیگر صنایع هستند.

Level Switch Level Sensor Ultrasonic Level Switch

نوع نصب

با توجه به ساختار سنسور و همچنین شرایط مخزن و نیاز مصرف کننده می توان لول سوئیچ ها به چندین شیوه نصب کرد. لول سوئیچ ها قابل نصب در بالا کناره ها ، بالا و پایین مخزن هستند. یکی از مواردی که باید در زمان خرید در نظر گرفته شود اندازه سوئیچ و ساختار آن با توجه به مقدار فضای موجود در محیط کاری آن است. سوئیچ حتما باید شرایط استفاده در محیط مخزن را به طور کامل دارا باشد و کوچکترین بازدارنده در فعالیت آن باعث بوجود آمدن خطا در نمایش میزان سطح مایع می گردد.

انواع سوئیچ کنترل سطح (لول سوئیچ) عبارت‌اند از

 • شناوری
 • لرزشی
 • الترسونیک
 • پره ای
 • راداری
 • خازنی خطی
 • خازنی فرکانسی
 • مکانیکی
 • دیافراگمی
 • هسته‌ای

برای سفارش سوئیچ کنترل سطح (لول سوئیچ) برای مواد جامد با ما تماس بگیرید.

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش      لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش      راهنمای سفارش سنسور لول سوئیچ خازنی فرکانسی پاد

 

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش

دیرگدازآذر

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش

طرح صنعتی

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش

 

 

مزایای لول سنج های خازنی

 • قابلیت اطمینان بالا
 • هزینه های نگهداری پایین
 • تغییرات كم ثابت دی الكتریك تحت تاثیر عواملی چون دما، چگالی و ویسكوزیته
 • مناسب برای سیالات دوغابی
 • مناسب برای سیالات جامدات پودری وگرانولی
 • قابلیت کالیبره در خارج از مخزن و قبل نصب
 • قیمت پایین

لول سوئیچ خازنی کابلی

لول سوئیچ خازنی

لول سوئیچ خازنی از نوع کابلی  می باشد. این لول سوئیچ خازنی با کابل سفارشی از 1 متر الی 20 متر تولید می گردد. لول سوئیچ خازنی جهت سوئیچ سطح جامداتی همچون سیلو، غلات، شن و ماسه، خوراک دام و ... در انوع مخازن فارغ از جنس مخزن ، مورد استفاده قرار می گیرد.

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش 

تامین و فروش لول سوئیچ خازنی

 لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش

سوئیچ سطح خازنی اندرس هاوزر

اصل اندازه گیری سطح خازنی مبتنی بر تغییر ظرفیت است. یک الکترود عایق شده به عنوان یک صفحه خازن عمل می کند و دیواره مخزن (یا الکترود مرجع در یک کشتی غیر فلزی) مانند صفحه دیگر عمل می کند. ظرفیت آن به میزان سیال بستگی دارد. یک مخزن خالی از ظرفیت کمتری برخوردار است در حالی که یک مخزن پر شده دارای ظرفیت بیشتری است.

سطح سنج خازنی

یک خازن ساده از دو صفحه الکترود تشکیل شده که با ضخامت کمی عایق مانند جامد ، مایع ، گاز یا خلاء جدا شده اند. به این عایق نیز دی الکتریک گفته می شود.

اندازه گیری با استفاده از سیگنال RF بین پروب رسانا و دیواره مخزن انجام می شود. سیگنال RF منجر به جریان بسیار کمی از طریق مواد فرآیند دی الکتریک در مخزن از کاوشگر به دیواره رگ می شود. هنگامی که سطح مخزن افت می کند ، ثابت دی الکتریک افت می کند و باعث افت خواندن خازن و افت یک دقیقه جریان در جریان می شود.

مزایای اندازه گیری لول سوئیچ خازنی:

 • نسبتا ارزان
 • همه کاره
 • قابل اعتماد
 • به حداقل نگهداری نیاز دارد
 • بدون قطعات متحرک است
 • نصب آسان و به راحتی می تواند برای اندازه های مختلف عروق سازگار شود
 • دامنه مناسب برای اندازه گیری ، از چند سانتی متر تا حدود 100 متر
 • ناهموار
 • ساده برای استفاده
 • پاک شوندگی راحت
 • می تواند برای کاربردهای درجه حرارت و فشار بالا طراحی شود.

از لول سوئیچ خازنی برای اندازه گیری سطح استفاده می شود:

 • مایعات
 • مواد جامد و گرانول
 • فلزات مایع در دمای بسیار بالا
 • گازهای مایع در دمای بسیار پایین
 • مواد خورنده ای مانند اسید هیدروفلوئوریک
 • فرآیندهای صنعتی با فشار بسیار بالا

یک پروب میله ای ساده و مقرون به صرفه برای تشخیص سطح نقطه در مواد جامد است ، به خصوص برای برنامه های مربوط به رسانه های تهاجمی و ساخت سنگین مناسب است. برای تشخیص سطح نقطه از مواد جامد فله ، به عنوان مثال محصولات دانه ای ، آرد ، پودر شیر ، خوراک دام ، سیمان ، گچ ، طراحی شده است.

ویژگی های لول سوئیچ خازنی اندرس هاوزر 

 • نصب و راه اندازی ساده و بدون کالیبراسیون
 • ایمنی و قابلیت اطمینان بالا در اثر جبران فعال سازندگی
 • برای تشخیص سطح نقطه از مواد جامد فله ، با اندازه دانه حداکثر. 30 میلی متر و ثابت دی الکتریک εr ≥ 1.6.
 • کاربردهای معمولی: محصولات غلات ، آرد ، پودر شیر ، خوراک دام ، سیمان ، گچ .
 • دما: -40 تا + 80 ° C (-40 تا + 176 ° F)
 • فشار: -1 تا + 25bar (-14.5 تا + 360psi)
 • طول سنسور: 140 میلی متر (5.51 “)
 • گواهینامه های بین المللی حفاظت از انفجار ، پیشگیری از سرریز

 

لول سوئیچ خازنی

 

لول سوئیچهای خازني برای کنترل سطح و جامدات پودری مورد استفاده قرار میگیرند . مکانیزم کنترلرهای لول سوئیچ به این صورت است که مواد پودری جامد به آن سطح میرسد به علت تماس مستقيم مواد با مخزن و لول سوئیچ  با استفاده از تغييرظرفيت خازن اقدام به توليد يك سيگنال الكتريكي مي كند.

 

این محصول در برند هایی مانند EMA، ENDRESS ، VEGA ،  ROUSEMOUNT  ، SIEMENS تولید می شوند.

 

تهیه وتامین وفروش لول سوئیچ خازنی

مواردی که در اتخاب لولسوئیچ خازنی باید در نظر گرفت :

1-دمای سیال

2-نوع سیال

3-فشار داخل مخزن

4-متریاللول سوئیچ

5-تعداد کنتاکت های open,glose

6-نوع تغذیه DC یا AC

 

 

لول سوئیچ خازنی

لول سوئیچ خازنی

قیمت لول سوئیچ خازنی

در این نوع از سوییچ از عملکرد یک خازن جهت تشخیص سطح مشخصی از مخزن استفاده می شود.

در این حالت یکی از پروب های خازن نقش زمین ) Ground) را ایفا می کند و پروب دیگر که نقش دتکتور را بازی می کند.

سیال داخل مخزن به عنوان دی الکتریک در نظر گرفته می شود.

در نتیجه از آنجایی که در اثر تغییرات سطح، ظرفیت خازن نیز متغیر خواهد شد، رسیدن به ظرفیت خازنی مشخصی به عنوان نقطه آلارم خواهد بود.

خرید لول سوئیچ خازنی

نمونه هایی از این تجهیزات قادر به تشخیص چندین سطوح ( 2 یا 3 ) نیز می باشند.

به عبارت بهتر به کمک چندین پروب خازن موجود در این تجهیزات امکان تشخیص دادن نقاط خاص سطح امکان پذیر خواهد شد.

این تجهیزات در گستره زیادی از فشار و دما عملکرد دارند. معمولا در فشارهای حدود 100 بار و تا دمای 200 درجه امکان عملکرد دارند.

فروش لول سوئیچ خازنی

زمان پاسخ بسیار کم از دیگر ویژگی های این تجهیز است. ضمن اینکه برای سیالاتی که پودری شکل نیز هستند کارآیی دارد.

این تجهیز بسته به نوع کاربری و سطح قابل تشخیص می تواند بالای مخزن یا روی دیواره نصب گردد.

جهت اتصال به بدنه مخزن از اتصال های پیچی ½1” و 2 و فلنج 2 استفاده می گردد.


Capacitance Level Switch– لول سوئیچ خازنی

لول سنج خازنی چیست؟

لول سنج خازنی در واقع یکی از روش های اندازه گیری سطح سیالات با خاصیت خازنی می باشد،می دانیم كه مواد مختلف دارای ثابتهای دی الكتریك متفاوتی می باشند. خازنی را در نظر بگیرید كه ماده دی الكتریك آن از دو بخش هوا و مایع تشكیل شده باشد، با افزایش مقدار مایع، ضریب دی الكتریك كلی خازن تغییر می كند. از این خاصیت می توان برای اندازه گیری ارتفاعو سطح سیالاتاستفاده نمود .

لول سنج خازنی در واقع یکی از روش های اندازه گیری سطح سیالات با خاصیت خازنی می باشد،می دانیم كه مواد مختلف دارای ثابتهای دی الكتریك متفاوتی می باشند. خازنی را در نظر بگیرید كه ماده دی الكتریك آن از دو بخش هوا و مایع تشكیل شده باشد، با افزایش مقدار مایع، ضریب دی الكتریك كلی خازن تغییر می كند. از این خاصیت می توان برای اندازه گیری ارتفاعو سطح سیالاتاستفاده نمود .

لول سنج خازنی چگونه عمل میکند؟

در سنسورهای ارتفاع خازنی، یكی از صفحات خازن، الكترودی است كه وارد تانك می شود و صفحه دوم میتواند یك الكترود دیگر و یا دیواره فلزی تانك باشد . الكترود دوم یا دیواره تانك به پتانسیل زمین وصل شده و الكترود مرجع نامیده می شود. با بالا رفتن ارتفاع مایع در مخزن، ثابت دی الكتریك افزایش یافته و در نتیجه با اندازه گیری آن، میزان ارتفاع مایع در مخزن محاسبه می شود.

کاربرد لول سنج خازنی

همچنین در تانكهای مخروطی و یا تانكهای كروی حتی اگر تانك از فلز ساخته شده باشد، به دلیل اینكه فاصله بین دیواره تانك و الكترود در طول این خازن ثابت نمی ماند و درنتیجه نتیجه خطی نخواهد شد، یك مرجع موازی با الكترود لازم است . همچنین در سیالاتی كه دارای ثابت دی الكتریك كم هستند، نیز باید از الكترود مرجع استفاده كرد، زیرا این مرجع به الكترود نزدیكتر است و تغییر ظرفیت بر واحد طول در مقایسه با حالتی كه دیواره تانك، مرجع می باشد، بیشتر خواهد بود . معمولاً در مواردی كه نیاز به الكترود دوم می باشد، از الكترودهای هم مركز به شكل استوان های، در این سیستم ها استفاده میشوند.

مزایای لول سنج های خازنی

 • قابلیت اطمینان بالا
 • هزینه های نگهداری پایین
 • تغییرات كم ثابت دی الكتریك تحت تاثیر عواملی چون دما، چگالی و ویسكوزیته
 • مناسب برای سیالاتدوغابی
 • مناسب برای سیالات جامدات پودری وگرانولی
 • قابلیت کالیبره در خارج از مخزن و قبل نصب
 • قیمت پایین

 

لول سوئیچ خازنی وگا  بهترین و مقرون بصرفه ترین جایگزین وگا  :

لول سوئیچ خازنی(سطح سنج خازنی-لول سنج خازنی-ارتفاع سنج خازنی)پاد از تجهیزات ابزار دقیق مقرون بصرفه می باشد که جهت تشخیص وکنترل نقاط سطح یا ارتفاع ،در مواد جامد و مخصوصا جامدات (پودری-گرانولها)درسیلوها ومخازن کاربرد دارند.

کاربرد :

لول سوئیچ های خازنی درصنایع سیمان،گچ،آرد و گندم،پودر شیر،مواد دارویی پودری،خوراک دام ،شیشه و درصنایع غذایی و رنگ کاربرد وسیعی دارند

لول سوئیچ یا سوئیچ سطح یا کنترل کننده سطح

فروش انواعلول سوئیچ یا سوئیچ سطح

لول سوئیچ یا سوئیچ سطح تجهیزی است که ارتفاع و سطح سیالات و مایعاتی که درون مخازن قرار دارند را اندازه گیری می کنند. لول سوئیچ ها نسبت به تغییرات ارتفاع سیالات و جامدات عکس العمل نشان می دهند و سطوح مخازن را کنترل می کنند. مکانیزم اصلی لول سوئیچ، تعیین مقدار مواد، تنظیم و کنترل قطع و وصل خروجی در ست پوینت می باشد. سوئیچ های سطح از پر کاربرد ترین سنسورها در صنعت محسوب می شوند و در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، دارویی و غیره کاربرد گسترده ای دارند.

انواع لول سوئیچ

انواع کنترل کننده سطح در صنعت به شرح زیر می باشند:

 • لول سوئیچ خازنی
 • لول سوئیچ القایی
 • لول سوئیچ دیافراگمی
 • لول سوئیچ دیسپلیسری یا جابجایی
 • لول سوئیچ شناوری یا فلوتری
 • لول سوئیچ نوری
 • لول سوئیچ پره ای
 • لول سوئیچ ارتعاشی یا دیاپازونی یا فورک

 

لول سوئیچ

لول سوئیچ

انواع لول سوئیچ   Level Switch

لول سوئیچ   Level Switch جهت کنترل سطح مایعات ، گازها و جامدات مورد استفاده قرار می گیرد . به طور خلاصه می توان گفت لول سوئیچ با توجه به تیپ و موقعیت نصب ، جهت کنترل در سطح معینی بکار برده می شود. لول سوئیچ تیپ و مدل های متنوع فراوانی دارند که می توان به نوع های ذیل اشاره نمود :

لول سوئیچ فلوتری یا شناوری

لول سوئیچ آلتراسونیک

لول سوئیچ دیاپازونی

لول سوئیچ راداری

لول سوئیچ خازنی

لول سوئیچ القایی

لول سوئیچ مبریی

لول سوئیچ لرزشی

لول سوئیچ کابلی

لول سوئیچ پره ای

و ....

همچنین از برندهای لول سوئیچ ، شرکت های ذیل را نام برد:

لول سوئیچ پاد

لول سوئیچ زیمنس

لول سوئیچ اندرس هاوزر

لول سوئیچ وگا

 

لول سوئیچ

 

گروه صنعتی پارس اُرچین دانش تولید کننده و عرضه کننده انواع لول سوئیچ در مدل های خازنی می باشد

جهت کنترل سطح مایعات و جامدات درمحفظه ها و انباراز لول سوئیچ استفاده می کنند که نوع لول سوئیچ استفاده شده بستگی به محیطی دارد که قرار است لول سوئیچ میزان سطح آن را اندازه گیری کند.لول سوئیچ ها درسه نوع کلی از نظر متریال ساخت می باشند که متریال ساخته شده از استیل،پلاستیک و تفلون می باشند که برای هر منبعی که قرار است اندازگیری شود نسبت به مواد داخل منبع لول سوئیچ مناسب انتخاب می شود.مثلا برای منبعی که باید سطح اسید اندازگیری شود از لول سوئیچ ساخته شده با جنس تفلون استفاده می شود.دیگر تفاوت لول سوئیچ ها باهم را میتوان در نوع و روش کارکرد آنها با یکدیگر طبقه بندی کرد.

لول سوئیچ ها در مدل های:لول سوئیچ مغناطیسی (لول سوئیچ آهنربایی ویالول سوئیچ گویی) ،لول سوئیچ پره ای پدالی (لول سوئیچ موتوری) ،لول سوئیچ لرزشی،لول سوئیچ خازنی و لول سوئیچ اهرمی

راهنمای عملکرد و معرفی انواع لول سوئیچ:

بطور کلی لول سوئیچ هاجهت اندازه گیری سطح و ارتفاع سیالات مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. لول سوئیچ بعنوان یک کنترل کننده سطح سیال عمل کرده و قادر به تشخیص سطح سیالات مختلف و حتی جامدات پودری است. لول سوئیچ از دو بخش اصلی تشکیل شده که یک بخش آن با سطح بالایی سیال بطور مستقیم در تماس است و بخش دیگر آن در سطح استاندارد کالیبره شده است. زمانیکه فاصله بین دو بخش لول ترانسمیتر از حد استاندارد بیشتر و یا کمتر شود، لول سوئیچ هشدار می دهد. برای درک بهتر از عملکرد لول سوئیچ می توان به عملکرد ساده شناور کولر اشاره کرد کهمقدار آب را در سطح مشخصی نگه می دارد. لول سوئیچ ها دارای انواع مختلفی از جمله لرزشی، راداری، مقاومتی، خازنی و ... هستند که بسته به نوع عملکرد در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند.با ما همراه شوید تا در ادامه این مقاله به معرفی و بررسی عملکردانواع لول سوئیچبپردازیم.

لول سوئیچ چیست؟

سنسورهای سطح مایع برای دهه ها، در بازارهای مانند مواد غذایی و نوشیدنی، صنعتی، پزشکی و داخلی، چاپ، کشاورزی، خودرو و وسایل نقلیه برای تشخیص نشت یا اندازه گیری سطح مورد استفاده قرار گرفته اند. اغلب تعجب می کنیم که چرا مشتریان یک تکنولوژی را در کنار یکدیگر انتخاب می کنند و این یک سوال معمولی است که از ما خواسته شده است.

برخی از تولید کنندگان تجهیزات نیز ممکن است در تنوع و هوشمند بودن جایگزین های سنجش سطح موجود در بازار شگفت زده شوند

سیالاتی که از لحاظ تاریخی شناخته شده است و در گذشته اندازه گیری سطح این سیالات امکان پذیر نبوده است مانند صابون حاوی حباب فوم، شیر و مواد چسبنده مانند چسب و جوهر در حال حاضر امکان پذیر است به شدت به چالش کشیده شده اند . 

  –  Level Switch لول سوئیچ

لول سوئیچ ها در صنایع به عنوان هشدار دهنده هستند تا از بالا رفتن سطح سیال در فرآیند جلوگیری کنند.
لول سوئیچ ها به طورعمده به 2نوع
Internal , external   تقسیم می شوند .

لول سوئیچ یا کنترل سطح برای کنترل سطح مخازن کاربرد دارد که معمولا از مکانیزمهای مکانیکی و ساده استفاده میکنند و بسته به نوع مواد داخل مخزن اعم از مایعات یا مواد پودری می تواند از مدلهای خازنی یا راداری استفاده نمود.

لول سوئیچ

لول سوئیچ سنسوری برای اندازه گیری سطح مایعات و جامدات درون مخزن است. این سنسورها با استفاده از یک دستگاه سوئیچ الکتریکی عمل می کنند. لول سوئیچ ها می توانند به عنوان یک دستگاه آلارم (هشدار) یا به عنوان سوئیچ کنترلی برای خاموش یا روشن کردن دیگر اجزای سیستم به کار گرفته شوند. به عنوان مثال در صورت رسیدن سطح مواد به مقداری مشخص با فرستادن سیگنال باعث روشن شدن فیدر شود. موردی که باعث منحصر بفرد بودن لول سوئیچ می شود این است که دارای خروجی متغیر بوده و می توانند به صورت الکترومکانیکی یا حالت جامدباشند؛ یا به صورت کنتاکت باز یا به صورت کنتاکت بسته باشد.

شرکت پارس اُرچین دانش تولید کننده لول سوئیچ جایگزین برندهای ویکا،وگا ، زیمنس ، اندرس هاوزر و دیگر برندها در تهران و شهرستان ها می باشد. برای خرید سوئیچ سطح و یا دریافت کاتالوگ و لیست قیمت لول سوئیچ با کارشناسان ما در پارس اُرچین دانش تماس بگیرید.

سوئیچ‌های کنترل سطح یا لول سوئیچ‌ها (Level Switch) جهت اطلاع از میزان سطح مواد و انجام اعمال کنترلی به کار می‌روند. این ابزارها در صورت رسیدن میزان لول یا سطح به مقادیر مورد نیاز، سوئیچ می‌دهند.

لول سوئیچ چیست : لول سوئیچ وسیله ای جهت اندازه گیری سطح مواد از کف مخازن تا بالای سطح آن می باشد.

از لول سوئیچ ها در سنجش ارتفاع سیالات مختلف مانند بنزین ، مخازن آب ، سیلو ها ، مایعات و جامدات در صنایع متعدد مانند : صنایع غذایی ، صنایع دارویی ، آب و فاضلاب ، نفت و گاز ، فولاد و سیمان و استفاده می گردد.

مکانیزم اصلی سوئیچ سطح در اصل تعیین مقدار مواد، تنظیم و کنترل قطع و وصل خروجی در ست پوینت یا نقطه تنظیم است، از جمله مواردی که در زمان خرید لول سوئیچها می بایست مورد توجه قرار گیرد جنس مخزن، وجود یا عدم وجود در پوش برای مخزن، میزان فشار مواد، نوع مواد به لحاظ سایش، رطوبت و یا رسانا بودن مواد است.

کاربرد لول سوئیچ

لول سوئیچ ها تقریبا در تمامی صنایع کاربرد دارند و از جمله پرمصرف ترین سنسورها حتی در صنایعی که به طور مستقیم با مایعات سر و کار ندارند هستند. صنایع پرکاربرد شامل انواع صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، تولید سیمان و مصالح، داروسازی، آزمایشگاه، صنایع دارویی، تولید مواد و مایعات مختلف، نیروگاه، تولید مواد غذایی، مواد شیمیایی، صنایع دریایی، تولید سوخت و انرژی و دیگر صنایع هستند.

Level Switch Level Sensor Ultrasonic Level Switch

نوع نصب

با توجه به ساختار سنسور و همچنین شرایط مخزن و نیاز مصرف کننده می توان لول سوئیچ ها به چندین شیوه نصب کرد. لول سوئیچ ها قابل نصب در بالا کناره ها ، بالا و پایین مخزن هستند. یکی از مواردی که باید در زمان خرید در نظر گرفته شود اندازه سوئیچ و ساختار آن با توجه به مقدار فضای موجود در محیط کاری آن است. سوئیچ حتما باید شرایط استفاده در محیط مخزن را به طور کامل دارا باشد و کوچکترین بازدارنده در فعالیت آن باعث بوجود آمدن خطا در نمایش میزان سطح مایع می گردد.

انواع سوئیچ کنترل سطح (لول سوئیچ) عبارت‌اند از

 • شناوری
 • لرزشی
 • الترسونیک
 • پره ای
 • راداری
 • خازنی خطی
 • خازنی فرکانسی
 • مکانیکی
 • دیافراگمی
 • هسته‌ای

برای سفارش سوئیچ کنترل سطح (لول سوئیچ) برای مواد جامد با ما تماس بگیرید.

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش      لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش      راهنمای سفارش سنسور لول سوئیچ خازنی فرکانسی پاد

 

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش

 

دیرگدازآذر

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش

 

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش

لول سوئیچ خازنی طنابی

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش

 

 

مزایای لول سنج های خازنی

 • قابلیت اطمینان بالا
 • هزینه های نگهداری پایین
 • تغییرات كم ثابت دی الكتریك تحت تاثیر عواملی چون دما، چگالی و ویسكوزیته
 • مناسب برای سیالات دوغابی
 • مناسب برای سیالات جامدات پودری وگرانولی
 • قابلیت کالیبره در خارج از مخزن و قبل نصب
 • قیمت پایین

 

تامین و فروش لول سوئیچ خازنی

سوئیچ سطح خازنی اندرس هاوزر

اصل اندازه گیری سطح خازنی مبتنی بر تغییر ظرفیت است. یک الکترود عایق شده به عنوان یک صفحه خازن عمل می کند و دیواره مخزن (یا الکترود مرجع در یک کشتی غیر فلزی) مانند صفحه دیگر عمل می کند. ظرفیت آن به میزان سیال بستگی دارد. یک مخزن خالی از ظرفیت کمتری برخوردار است در حالی که یک مخزن پر شده دارای ظرفیت بیشتری است.

سطح سنج خازنی

یک خازن ساده از دو صفحه الکترود تشکیل شده که با ضخامت کمی عایق مانند جامد ، مایع ، گاز یا خلاء جدا شده اند. به این عایق نیز دی الکتریک گفته می شود.

اندازه گیری با استفاده از سیگنال RF بین پروب رسانا و دیواره مخزن انجام می شود. سیگنال RF منجر به جریان بسیار کمی از طریق مواد فرآیند دی الکتریک در مخزن از کاوشگر به دیواره رگ می شود. هنگامی که سطح مخزن افت می کند ، ثابت دی الکتریک افت می کند و باعث افت خواندن خازن و افت یک دقیقه جریان در جریان می شود.

مزایای اندازه گیری لول سوئیچ خازنی:

 • نسبتا ارزان
 • همه کاره
 • قابل اعتماد
 • به حداقل نگهداری نیاز دارد
 • بدون قطعات متحرک است
 • نصب آسان و به راحتی می تواند برای اندازه های مختلف عروق سازگار شود
 • دامنه مناسب برای اندازه گیری ، از چند سانتی متر تا حدود 100 متر
 • ناهموار
 • ساده برای استفاده
 • پاک شوندگی راحت
 • می تواند برای کاربردهای درجه حرارت و فشار بالا طراحی شود.

از لول سوئیچ خازنی برای اندازه گیری سطح استفاده می شود:

 • مایعات
 • مواد جامد و گرانول
 • فلزات مایع در دمای بسیار بالا
 • گازهای مایع در دمای بسیار پایین
 • مواد خورنده ای مانند اسید هیدروفلوئوریک
 • فرآیندهای صنعتی با فشار بسیار بالا

یک پروب میله ای ساده و مقرون به صرفه برای تشخیص سطح نقطه در مواد جامد است ، به خصوص برای برنامه های مربوط به رسانه های تهاجمی و ساخت سنگین مناسب است. برای تشخیص سطح نقطه از مواد جامد فله ، به عنوان مثال محصولات دانه ای ، آرد ، پودر شیر ، خوراک دام ، سیمان ، گچ ، طراحی شده است.

ویژگی های لول سوئیچ خازنی اندرس هاوزر 

 • نصب و راه اندازی ساده و بدون کالیبراسیون
 • ایمنی و قابلیت اطمینان بالا در اثر جبران فعال سازندگی
 • برای تشخیص سطح نقطه از مواد جامد فله ، با اندازه دانه حداکثر. 30 میلی متر و ثابت دی الکتریک εr ≥ 1.6.
 • کاربردهای معمولی: محصولات غلات ، آرد ، پودر شیر ، خوراک دام ، سیمان ، گچ .
 • دما: -40 تا + 80 ° C (-40 تا + 176 ° F)
 • فشار: -1 تا + 25bar (-14.5 تا + 360psi)
 • طول سنسور: 140 میلی متر (5.51 “)
 • گواهینامه های بین المللی حفاظت از انفجار ، پیشگیری از سرریز

 

لول سوئیچ خازنی

 

لول سوئیچهای خازني برای کنترل سطح و جامدات پودری مورد استفاده قرار میگیرند . مکانیزم کنترلرهای لول سوئیچ به این صورت است که مواد پودری جامد به آن سطح میرسد به علت تماس مستقيم مواد با مخزن و لول سوئیچ  با استفاده از تغييرظرفيت خازن اقدام به توليد يك سيگنال الكتريكي مي كند.

 

این محصول در برند هایی مانند EMA، ENDRESS ، VEGA ،  ROUSEMOUNT  ، SIEMENS تولید می شوند.

 

تهیه وتامین وفروش لول سوئیچ خازنی

مواردی که در اتخاب لولسوئیچ خازنی باید در نظر گرفت :

1-دمای سیال

2-نوع سیال

3-فشار داخل مخزن

4-متریاللول سوئیچ

5-تعداد کنتاکت های open,glose

6-نوع تغذیه DC یا AC

 

 

لول سوئیچ خازنی

لول سوئیچ خازنی

قیمت لول سوئیچ خازنی

در این نوع از سوییچ از عملکرد یک خازن جهت تشخیص سطح مشخصی از مخزن استفاده می شود.

در این حالت یکی از پروب های خازن نقش زمین ) Ground) را ایفا می کند و پروب دیگر که نقش دتکتور را بازی می کند.

سیال داخل مخزن به عنوان دی الکتریک در نظر گرفته می شود.

در نتیجه از آنجایی که در اثر تغییرات سطح، ظرفیت خازن نیز متغیر خواهد شد، رسیدن به ظرفیت خازنی مشخصی به عنوان نقطه آلارم خواهد بود.

خرید لول سوئیچ خازنی

نمونه هایی از این تجهیزات قادر به تشخیص چندین سطوح ( 2 یا 3 ) نیز می باشند.

به عبارت بهتر به کمک چندین پروب خازن موجود در این تجهیزات امکان تشخیص دادن نقاط خاص سطح امکان پذیر خواهد شد.

این تجهیزات در گستره زیادی از فشار و دما عملکرد دارند. معمولا در فشارهای حدود 100 بار و تا دمای 200 درجه امکان عملکرد دارند.

فروش لول سوئیچ خازنی

زمان پاسخ بسیار کم از دیگر ویژگی های این تجهیز است. ضمن اینکه برای سیالاتی که پودری شکل نیز هستند کارآیی دارد.

این تجهیز بسته به نوع کاربری و سطح قابل تشخیص می تواند بالای مخزن یا روی دیواره نصب گردد.

جهت اتصال به بدنه مخزن از اتصال های پیچی ½1” و 2 و فلنج 2 استفاده می گردد.


Capacitance Level Switch– لول سوئیچ خازنی

لول سنج خازنی چیست؟

لول سنج خازنی در واقع یکی از روش های اندازه گیری سطح سیالات با خاصیت خازنی می باشد،می دانیم كه مواد مختلف دارای ثابتهای دی الكتریك متفاوتی می باشند. خازنی را در نظر بگیرید كه ماده دی الكتریك آن از دو بخش هوا و مایع تشكیل شده باشد، با افزایش مقدار مایع، ضریب دی الكتریك كلی خازن تغییر می كند. از این خاصیت می توان برای اندازه گیری ارتفاعو سطح سیالاتاستفاده نمود .

لول سنج خازنی در واقع یکی از روش های اندازه گیری سطح سیالات با خاصیت خازنی می باشد،می دانیم كه مواد مختلف دارای ثابتهای دی الكتریك متفاوتی می باشند. خازنی را در نظر بگیرید كه ماده دی الكتریك آن از دو بخش هوا و مایع تشكیل شده باشد، با افزایش مقدار مایع، ضریب دی الكتریك كلی خازن تغییر می كند. از این خاصیت می توان برای اندازه گیری ارتفاعو سطح سیالاتاستفاده نمود .

لول سنج خازنی چگونه عمل میکند؟

در سنسورهای ارتفاع خازنی، یكی از صفحات خازن، الكترودی است كه وارد تانك می شود و صفحه دوم میتواند یك الكترود دیگر و یا دیواره فلزی تانك باشد . الكترود دوم یا دیواره تانك به پتانسیل زمین وصل شده و الكترود مرجع نامیده می شود. با بالا رفتن ارتفاع مایع در مخزن، ثابت دی الكتریك افزایش یافته و در نتیجه با اندازه گیری آن، میزان ارتفاع مایع در مخزن محاسبه می شود.

کاربرد لول سنج خازنی

همچنین در تانكهای مخروطی و یا تانكهای كروی حتی اگر تانك از فلز ساخته شده باشد، به دلیل اینكه فاصله بین دیواره تانك و الكترود در طول این خازن ثابت نمی ماند و درنتیجه نتیجه خطی نخواهد شد، یك مرجع موازی با الكترود لازم است . همچنین در سیالاتی كه دارای ثابت دی الكتریك كم هستند، نیز باید از الكترود مرجع استفاده كرد، زیرا این مرجع به الكترود نزدیكتر است و تغییر ظرفیت بر واحد طول در مقایسه با حالتی كه دیواره تانك، مرجع می باشد، بیشتر خواهد بود . معمولاً در مواردی كه نیاز به الكترود دوم می باشد، از الكترودهای هم مركز به شكل استوان های، در این سیستم ها استفاده میشوند.

مزایای لول سنج های خازنی

 • قابلیت اطمینان بالا
 • هزینه های نگهداری پایین
 • تغییرات كم ثابت دی الكتریك تحت تاثیر عواملی چون دما، چگالی و ویسكوزیته
 • مناسب برای سیالاتدوغابی
 • مناسب برای سیالات جامدات پودری وگرانولی
 • قابلیت کالیبره در خارج از مخزن و قبل نصب
 • قیمت پایین

 

لول سوئیچ خازنی وگا  بهترین و مقرون بصرفه ترین جایگزین وگا  :

لول سوئیچ خازنی(سطح سنج خازنی-لول سنج خازنی-ارتفاع سنج خازنی)پاد از تجهیزات ابزار دقیق مقرون بصرفه می باشد که جهت تشخیص وکنترل نقاط سطح یا ارتفاع ،در مواد جامد و مخصوصا جامدات (پودری-گرانولها)درسیلوها ومخازن کاربرد دارند.

کاربرد :

لول سوئیچ های خازنی درصنایع سیمان،گچ،آرد و گندم،پودر شیر،مواد دارویی پودری،خوراک دام ،شیشه و درصنایع غذایی و رنگ کاربرد وسیعی دارند

لول سوئیچ یا سوئیچ سطح یا کنترل کننده سطح

فروش انواعلول سوئیچ یا سوئیچ سطح

لول سوئیچ یا سوئیچ سطح تجهیزی است که ارتفاع و سطح سیالات و مایعاتی که درون مخازن قرار دارند را اندازه گیری می کنند. لول سوئیچ ها نسبت به تغییرات ارتفاع سیالات و جامدات عکس العمل نشان می دهند و سطوح مخازن را کنترل می کنند. مکانیزم اصلی لول سوئیچ، تعیین مقدار مواد، تنظیم و کنترل قطع و وصل خروجی در ست پوینت می باشد. سوئیچ های سطح از پر کاربرد ترین سنسورها در صنعت محسوب می شوند و در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، دارویی و غیره کاربرد گسترده ای دارند.

انواع لول سوئیچ

انواع کنترل کننده سطح در صنعت به شرح زیر می باشند:

 • لول سوئیچ خازنی
 • لول سوئیچ القایی
 • لول سوئیچ دیافراگمی
 • لول سوئیچ دیسپلیسری یا جابجایی
 • لول سوئیچ شناوری یا فلوتری
 • لول سوئیچ نوری
 • لول سوئیچ پره ای
 • لول سوئیچ ارتعاشی یا دیاپازونی یا فورک

 

لول سوئیچ

لول سوئیچ

انواع لول سوئیچ   Level Switch

لول سوئیچ   Level Switch جهت کنترل سطح مایعات ، گازها و جامدات مورد استفاده قرار می گیرد . به طور خلاصه می توان گفت لول سوئیچ با توجه به تیپ و موقعیت نصب ، جهت کنترل در سطح معینی بکار برده می شود. لول سوئیچ تیپ و مدل های متنوع فراوانی دارند که می توان به نوع های ذیل اشاره نمود :

لول سوئیچ فلوتری یا شناوری

لول سوئیچ آلتراسونیک

لول سوئیچ دیاپازونی

لول سوئیچ راداری

لول سوئیچ خازنی

لول سوئیچ القایی

لول سوئیچ مبریی

لول سوئیچ لرزشی

لول سوئیچ کابلی

لول سوئیچ پره ای

و ....

همچنین از برندهای لول سوئیچ ، شرکت های ذیل را نام برد:

لول سوئیچ پاد

لول سوئیچ زیمنس

لول سوئیچ اندرس هاوزر

لول سوئیچ وگا

 

لول سوئیچ

 

گروه صنعتی پارس اُرچین دانش تولید کننده و عرضه کننده انواع لول سوئیچ در مدل های خازنی می باشد

جهت کنترل سطح مایعات و جامدات درمحفظه ها و انباراز لول سوئیچ استفاده می کنند که نوع لول سوئیچ استفاده شده بستگی به محیطی دارد که قرار است لول سوئیچ میزان سطح آن را اندازه گیری کند.لول سوئیچ ها درسه نوع کلی از نظر متریال ساخت می باشند که متریال ساخته شده از استیل،پلاستیک و تفلون می باشند که برای هر منبعی که قرار است اندازگیری شود نسبت به مواد داخل منبع لول سوئیچ مناسب انتخاب می شود.مثلا برای منبعی که باید سطح اسید اندازگیری شود از لول سوئیچ ساخته شده با جنس تفلون استفاده می شود.دیگر تفاوت لول سوئیچ ها باهم را میتوان در نوع و روش کارکرد آنها با یکدیگر طبقه بندی کرد.

لول سوئیچ ها در مدل های:لول سوئیچ مغناطیسی (لول سوئیچ آهنربایی ویالول سوئیچ گویی) ،لول سوئیچ پره ای پدالی (لول سوئیچ موتوری) ،لول سوئیچ لرزشی،لول سوئیچ خازنی و لول سوئیچ اهرمی

راهنمای عملکرد و معرفی انواع لول سوئیچ:

بطور کلی لول سوئیچ هاجهت اندازه گیری سطح و ارتفاع سیالات مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. لول سوئیچ بعنوان یک کنترل کننده سطح سیال عمل کرده و قادر به تشخیص سطح سیالات مختلف و حتی جامدات پودری است. لول سوئیچ از دو بخش اصلی تشکیل شده که یک بخش آن با سطح بالایی سیال بطور مستقیم در تماس است و بخش دیگر آن در سطح استاندارد کالیبره شده است. زمانیکه فاصله بین دو بخش لول ترانسمیتر از حد استاندارد بیشتر و یا کمتر شود، لول سوئیچ هشدار می دهد. برای درک بهتر از عملکرد لول سوئیچ می توان به عملکرد ساده شناور کولر اشاره کرد کهمقدار آب را در سطح مشخصی نگه می دارد. لول سوئیچ ها دارای انواع مختلفی از جمله لرزشی، راداری، مقاومتی، خازنی و ... هستند که بسته به نوع عملکرد در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند.با ما همراه شوید تا در ادامه این مقاله به معرفی و بررسی عملکردانواع لول سوئیچبپردازیم.

لول سوئیچ چیست؟

سنسورهای سطح مایع برای دهه ها، در بازارهای مانند مواد غذایی و نوشیدنی، صنعتی، پزشکی و داخلی، چاپ، کشاورزی، خودرو و وسایل نقلیه برای تشخیص نشت یا اندازه گیری سطح مورد استفاده قرار گرفته اند. اغلب تعجب می کنیم که چرا مشتریان یک تکنولوژی را در کنار یکدیگر انتخاب می کنند و این یک سوال معمولی است که از ما خواسته شده است.

برخی از تولید کنندگان تجهیزات نیز ممکن است در تنوع و هوشمند بودن جایگزین های سنجش سطح موجود در بازار شگفت زده شوند

سیالاتی که از لحاظ تاریخی شناخته شده است و در گذشته اندازه گیری سطح این سیالات امکان پذیر نبوده است مانند صابون حاوی حباب فوم، شیر و مواد چسبنده مانند چسب و جوهر در حال حاضر امکان پذیر است به شدت به چالش کشیده شده اند . 

  –  Level Switch لول سوئیچ

لول سوئیچ ها در صنایع به عنوان هشدار دهنده هستند تا از بالا رفتن سطح سیال در فرآیند جلوگیری کنند.
لول سوئیچ ها به طورعمده به 2نوع
Internal , external   تقسیم می شوند .

لول سوئیچ یا کنترل سطح برای کنترل سطح مخازن کاربرد دارد که معمولا از مکانیزمهای مکانیکی و ساده استفاده میکنند و بسته به نوع مواد داخل مخزن اعم از مایعات یا مواد پودری می تواند از مدلهای خازنی یا راداری استفاده نمود.

لول سوئیچ

لول سوئیچ سنسوری برای اندازه گیری سطح مایعات و جامدات درون مخزن است. این سنسورها با استفاده از یک دستگاه سوئیچ الکتریکی عمل می کنند. لول سوئیچ ها می توانند به عنوان یک دستگاه آلارم (هشدار) یا به عنوان سوئیچ کنترلی برای خاموش یا روشن کردن دیگر اجزای سیستم به کار گرفته شوند. به عنوان مثال در صورت رسیدن سطح مواد به مقداری مشخص با فرستادن سیگنال باعث روشن شدن فیدر شود. موردی که باعث منحصر بفرد بودن لول سوئیچ می شود این است که دارای خروجی متغیر بوده و می توانند به صورت الکترومکانیکی یا حالت جامدباشند؛ یا به صورت کنتاکت باز یا به صورت کنتاکت بسته باشد.

شرکت پارس اُرچین دانش تولید کننده لول سوئیچ جایگزین برندهای ویکا،وگا ، زیمنس ، اندرس هاوزر و دیگر برندها در تهران و شهرستان ها می باشد. برای خرید سوئیچ سطح و یا دریافت کاتالوگ و لیست قیمت لول سوئیچ با کارشناسان ما در پارس اُرچین دانش تماس بگیرید.

سوئیچ‌های کنترل سطح یا لول سوئیچ‌ها (Level Switch) جهت اطلاع از میزان سطح مواد و انجام اعمال کنترلی به کار می‌روند. این ابزارها در صورت رسیدن میزان لول یا سطح به مقادیر مورد نیاز، سوئیچ می‌دهند.

لول سوئیچ چیست : لول سوئیچ وسیله ای جهت اندازه گیری سطح مواد از کف مخازن تا بالای سطح آن می باشد.

از لول سوئیچ ها در سنجش ارتفاع سیالات مختلف مانند بنزین ، مخازن آب ، سیلو ها ، مایعات و جامدات در صنایع متعدد مانند : صنایع غذایی ، صنایع دارویی ، آب و فاضلاب ، نفت و گاز ، فولاد و سیمان و استفاده می گردد.

مکانیزم اصلی سوئیچ سطح در اصل تعیین مقدار مواد، تنظیم و کنترل قطع و وصل خروجی در ست پوینت یا نقطه تنظیم است، از جمله مواردی که در زمان خرید لول سوئیچها می بایست مورد توجه قرار گیرد جنس مخزن، وجود یا عدم وجود در پوش برای مخزن، میزان فشار مواد، نوع مواد به لحاظ سایش، رطوبت و یا رسانا بودن مواد است.

کاربرد لول سوئیچ

لول سوئیچ ها تقریبا در تمامی صنایع کاربرد دارند و از جمله پرمصرف ترین سنسورها حتی در صنایعی که به طور مستقیم با مایعات سر و کار ندارند هستند. صنایع پرکاربرد شامل انواع صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، تولید سیمان و مصالح، داروسازی، آزمایشگاه، صنایع دارویی، تولید مواد و مایعات مختلف، نیروگاه، تولید مواد غذایی، مواد شیمیایی، صنایع دریایی، تولید سوخت و انرژی و دیگر صنایع هستند.

Level Switch Level Sensor Ultrasonic Level Switch

نوع نصب

با توجه به ساختار سنسور و همچنین شرایط مخزن و نیاز مصرف کننده می توان لول سوئیچ ها به چندین شیوه نصب کرد. لول سوئیچ ها قابل نصب در بالا کناره ها ، بالا و پایین مخزن هستند. یکی از مواردی که باید در زمان خرید در نظر گرفته شود اندازه سوئیچ و ساختار آن با توجه به مقدار فضای موجود در محیط کاری آن است. سوئیچ حتما باید شرایط استفاده در محیط مخزن را به طور کامل دارا باشد و کوچکترین بازدارنده در فعالیت آن باعث بوجود آمدن خطا در نمایش میزان سطح مایع می گردد.

انواع سوئیچ کنترل سطح (لول سوئیچ) عبارت‌اند از

 • شناوری
 • لرزشی
 • الترسونیک
 • پره ای
 • راداری
 • خازنی خطی
 • خازنی فرکانسی
 • مکانیکی
 • دیافراگمی
 • هسته‌ای

برای سفارش سوئیچ کنترل سطح (لول سوئیچ) برای مواد جامد با ما تماس بگیرید.

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش      لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش      راهنمای سفارش سنسور لول سوئیچ خازنی فرکانسی پاد

 

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش

دیرگدازآذر

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش

طرح صنعتی

لول سوئیچ خازنی - لول سنج خازنی - سطح سنج خازنی - پارس اُرچین دانش

 

 

مزایای لول سنج های خازنی

 • قابلیت اطمینان بالا
 • هزینه های نگهداری پایین
 • تغییرات كم ثابت دی الكتریك تحت تاثیر عواملی چون دما، چگالی و ویسكوزیته
 • مناسب برای سیالات دوغابی
 • مناسب برای سیالات جامدات پودری وگرانولی
 • قابلیت کالیبره در خارج از مخزن و قبل نصب
 • قیمت پایین

لول سوئیچ خازنی کابلی

لول سوئیچ خازنی

لول سوئیچ خازنی از نوع کابلی  می باشد. این لول سوئیچ خازنی با کابل سفارشی از 1 متر الی 20 متر تولید می گردد. لول سوئیچ خازنی جهت سوئیچ سطح جامداتی همچون سیلو، غلات، شن و ماسه، خوراک دام و ... در انوع مخازن فارغ از جنس مخزن ، مورد استفاده قرار می گیرد.

 

تامین و فروش لول سوئیچ خازنی

سوئیچ سطح خازنی اندرس هاوزر

اصل اندازه گیری سطح خازنی مبتنی بر تغییر ظرفیت است. یک الکترود عایق شده به عنوان یک صفحه خازن عمل می کند و دیواره مخزن (یا الکترود مرجع در یک کشتی غیر فلزی) مانند صفحه دیگر عمل می کند. ظرفیت آن به میزان سیال بستگی دارد. یک مخزن خالی از ظرفیت کمتری برخوردار است در حالی که یک مخزن پر شده دارای ظرفیت بیشتری است.

سطح سنج خازنی

یک خازن ساده از دو صفحه الکترود تشکیل شده که با ضخامت کمی عایق مانند جامد ، مایع ، گاز یا خلاء جدا شده اند. به این عایق نیز دی الکتریک گفته می شود.

اندازه گیری با استفاده از سیگنال RF بین پروب رسانا و دیواره مخزن انجام می شود. سیگنال RF منجر به جریان بسیار کمی از طریق مواد فرآیند دی الکتریک در مخزن از کاوشگر به دیواره رگ می شود. هنگامی که سطح مخزن افت می کند ، ثابت دی الکتریک افت می کند و باعث افت خواندن خازن و افت یک دقیقه جریان در جریان می شود.

مزایای اندازه گیری لول سوئیچ خازنی:

 • نسبتا ارزان
 • همه کاره
 • قابل اعتماد
 • به حداقل نگهداری نیاز دارد
 • بدون قطعات متحرک است
 • نصب آسان و به راحتی می تواند برای اندازه های مختلف عروق سازگار شود
 • دامنه مناسب برای اندازه گیری ، از چند سانتی متر تا حدود 100 متر
 • ناهموار
 • ساده برای استفاده
 • پاک شوندگی راحت
 • می تواند برای کاربردهای درجه حرارت و فشار بالا طراحی شود.

از لول سوئیچ خازنی برای اندازه گیری سطح استفاده می شود:

 • مایعات
 • مواد جامد و گرانول
 • فلزات مایع در دمای بسیار بالا
 • گازهای مایع در دمای بسیار پایین
 • مواد خورنده ای مانند اسید هیدروفلوئوریک
 • فرآیندهای صنعتی با فشار بسیار بالا

یک پروب میله ای ساده و مقرون به صرفه برای تشخیص سطح نقطه در مواد جامد است ، به خصوص برای برنامه های مربوط به رسانه های تهاجمی و ساخت سنگین مناسب است. برای تشخیص سطح نقطه از مواد جامد فله ، به عنوان مثال محصولات دانه ای ، آرد ، پودر شیر ، خوراک دام ، سیمان ، گچ ، طراحی شده است.

ویژگی های لول سوئیچ خازنی اندرس هاوزر 

 • نصب و راه اندازی ساده و بدون کالیبراسیون
 • ایمنی و قابلیت اطمینان بالا در اثر جبران فعال سازندگی
 • برای تشخیص سطح نقطه از مواد جامد فله ، با اندازه دانه حداکثر. 30 میلی متر و ثابت دی الکتریک εr ≥ 1.6.
 • کاربردهای معمولی: محصولات غلات ، آرد ، پودر شیر ، خوراک دام ، سیمان ، گچ .
 • دما: -40 تا + 80 ° C (-40 تا + 176 ° F)
 • فشار: -1 تا + 25bar (-14.5 تا + 360psi)
 • طول سنسور: 140 میلی متر (5.51 “)
 • گواهینامه های بین المللی حفاظت از انفجار ، پیشگیری از سرریز

 

لول سوئیچ خازنی

 

لول سوئیچهای خازني برای کنترل سطح و جامدات پودری مورد استفاده قرار میگیرند . مکانیزم کنترلرهای لول سوئیچ به این صورت است که مواد پودری جامد به آن سطح میرسد به علت تماس مستقيم مواد با مخزن و لول سوئیچ  با استفاده از تغييرظرفيت خازن اقدام به توليد يك سيگنال الكتريكي مي كند.

 

این محصول در برند هایی مانند EMA، ENDRESS ، VEGA ،  ROUSEMOUNT  ، SIEMENS تولید می شوند.